8 sposobów na usuwanie nieprzyjemnych zapachów z butów

8 sposobów na usuwanie nieprzyjemnych zapachów z butów
Rate this post

Śmierdzące buty to bardzo nieprzyjemna sprawa, a jeśli ktoś poprosi Cię o zdjęcie butów przy wejściu do domu, może to nawet stać się przyczyną dziobania. Czy zdarzyło Ci się to kiedyś? Wiedza na temat usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów może być łatwa, jeśli dysponuje się odpowiednimi technikami. Mamy osiem rozwiązań tego problemu.
Przed wypróbowaniem naszych technik usuwania przykrego zapachu z butów sprawdź etykietę lub zalecenia producenta i upewnij się, że możesz prać w pralce. Tak, w takim razie włóż je do pralki i zaufaj wysokiej jakości detergentowi

Co jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu w butach?

Nagromadzony pot sprawia, że buty są doskonałą pożywką dla bakterii, które z kolei uwalniają nieprzyjemne zapachy. Stopy spędzają tak wiele godzin w butach i trenażerach, że nieuniknione jest wydzielanie przez nie nieprzyjemnego zapachu – tym bardziej, jeśli nosisz je podczas ćwiczeń.

Materiał, z którego wykonane jest obuwie, może również powodować powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Jeśli masz tendencję do pocenia się, najlepiej wybierać oddychające materiały, takie jak bawełna lub skóra, a latem nosić sandały.

Jak usunąć przykre zapachy z butów

Aby pozbyć się przykrego zapachu z butów i innego obuwia domowego, zastosuj poniższe techniki.

  1. Pozostawić buty na powietrzu. Na zewnątrz, na słońcu, z dala od wilgoci. Pomaga to zapobiegać rozwojowi bakterii powodujących nieprzyjemne zapachy.
  2. Umyj je. Po upewnieniu się, że buty nadają się do prania w pralce, zgodnie z zaleceniami na metce, włóż je do pralki z dobrym detergentem. Jeśli są białe, zaufaj mocy pudru lub wybierz kwiatowy zapach,który zapewni długotrwały zapach. Można je włożyć do siatkowej torby lub poszewki na poduszkę, której się już nie używa, i dodać kilka starych ręczników, aby zamortyzować ich ruch w pralce. Następnie wysuszyć w normalny sposób.

Aby uzyskać więcej pomocnych wskazówek, zapoznaj się z tym filmem i dowiedz się, jak czyścić trenażery za pomocą detergentu, aby usunąć wszelkie zapachy:

  1. Zamroź je. Włóż je do plastikowej torby i pozostaw na noc w zamrażarce. Niska temperatura jest skuteczna w zabijaniu bakterii. Następnie wyjmij je z zamrażarki i pozwól im wyschnąć w naturalny sposób.
  2. Naturalne perfumy. Jednym z najlepszych sposobów usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów jest pozostawienie w nich skórki cytryny lub kilku kropli naturalnego olejku, np. lawendowego, i pozostawienie do wyschnięcia. Oba te naturalne środki zapachowe doskonale radzą sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów z butów.
  3. Soda oczyszczona. Soda oczyszczona jest doskonałym naturalnym dezodorantem, który pochłania nieprzyjemne zapachy. Rozsyp sodę oczyszczoną na wkładkach do butów i pozostaw na noc.
  4. Żwirek dla kotów. Ten produkt jest ekspertem w eliminowaniu nieprzyjemnych zapachów, między innymi dlatego, że często zawiera również dezodorant. Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z butów, wsyp trochę piasku do dwóch worków (po jednym na każdy but) i pozostaw na noc. Nie należy ponownie używać piasku.
  5. Przeciwzapachowy. Skutecznym sposobem usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów może być spray przeznaczony specjalnie do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Wiele z tych sprayów zawiera bakterie i/lub enzymy, które niszczą źródło przykrego zapachu.
  6. Wkładki z naturalnego korka. Oprócz tego, że korek jest bardzo portugalskim materiałem, jest również antybakteryjny i nie zatrzymuje nieprzyjemnych zapachów. Używaj wkładek korkowych do butów, aby dłużej zachowały świeżość.
Przeczytaj także:  The Senate is expected to vote Monday on continuing government funding

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z butów? Z pewnością nie wierzyliście nam, gdy mówiliśmy, że to łatwe! Następnym razem, gdy poczujesz ten nieprzyjemny zapach, wypróbuj jedną z naszych technik.

  • Nie pozwól, aby nieprzyjemny zapach z butów rozprzestrzeniał się i pogłębiał. Skorzystaj z jednej z poniższych metod, aby spróbować wyeliminować przykry zapach butów, gdy tylko go zauważysz.
  • Regularnie zmieniaj buty: nawet jeśli są to Twoje ulubione buty, nie noś ich codziennie i unikaj brzydkich zapachów w ulubionych butach. Należy stosować je naprzemiennie, a po użyciu butów pozostawić je do wyschnięcia.

 

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry