Jak czyścić pralkę?

Jak czyścić pralkę?
Rate this post
Pralka dba o Twoje pranie, a do Ciebie należy dbanie o nie. Dowiedz się, jak w prosty i skuteczny sposób wyczyścić pralkę i zaoszczędzić sobie wiele dodatkowej pracy. Wiedza o tym, jak czyścić pralkę wewnątrz i na zewnątrz, powinna należeć do domowego słownika. Przed rozpoczęciem należy wziąć do ręki instrukcję producenta i zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi czyszczenia.

Dowiedz się, jak czyścić pralkę i regularnie powtarzaj ten proces. Jednym z kroków pozwalających uniknąć nieporządanych prac związanych z praniem jest usuwanie plam z pralki.

Jak czyścić pralkę: pielęgnacja ogólna

Jak wiadomo, najważniejszym krokiem jest zapobieganie. Zanim dowiemy się, jak czyścić pralkę, warto zastosować się do poniższych ogólnych wskazówek dotyczących konserwacji, aby uniknąć problemów w przyszłości.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dozowania podanymi na etykiecie detergentu. Znajomość właściwej ilości detergentu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania pralki i ubrań w czystości i bez nieprzyjemnych zapachów. Dozowanie zależy od rodzaju detergentu, ładunku, stopnia zabrudzenia ubrań i twardości wody.
  • W razie potrzeby należy użyć tabletek przeciwwapiennych, aby zapobiec zatkaniu rur obiegowych. Dowiedz się, jaki jest poziom twardości wody w Twojej okolicy. Nie należy wybierać programów o bardzo wysokiej temperaturze, aby zapobiec osadzaniu się kamienia.
  • Szufladę należy czyścić raz w miesiącu, a gumę drzwiczek co tydzień, aby usunąć pozostałości detergentów, nieprzyjemne zapachy, grzyby i bakterie.
Aby uzyskać więcej przydatnych wskazówek, zapoznaj się z filmem pokazującym krok po kroku, jak korzystać z pralki:

Aby uzyskać najlepsze rezultaty i uniknąć gromadzenia się osadów w pralce, sprawdź instrukcje dotyczące dozowania na opakowaniu detergentu.

Jak czyścić pralkę wewnątrz i na zewnątrz

Ważne jest, aby nauczyć się, jak czyścić pralkę i robić to co najmniej dwa razy w roku, zwłaszcza w gospodarstwie domowym, w którym urządzenie to pracuje wiele razy w tygodniu.
Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć kłaczki z ubrań w pralce, pozbyć się resztek detergentu z szuflady i sprawić, by pralka była zawsze nieskazitelnie czysta, skorzystaj z poniższego poradnika – prostego, ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska.
  1. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy odłączyć pralkę od zasilania.
  2. Uruchomić maszynę z pustym bębnem, w miarę możliwości w wysokiej temperaturze.
  3. Przygotuj drugi cykl zmywania, tym razem dodając dwie filiżanki białego octu do szuflady na detergenty, aby usunąć pozostałości i nieprzyjemne zapachy.
  4. Po zakończeniu pracy urządzenia należy wyjąć szufladę. Można je wyczyścić szczoteczką do zębów lub namoczyć w mieszaninie ciepłej wody i wybielacza. Czyszczenie należy powtarzać raz w miesiącu.
  5. Za pomocą wilgotnej ściereczki należy oczyścić wgłębienie szuflady, uchwyt, gumkę wewnętrzną i drzwiczki – w miejscach, w których gromadzi się dużo zanieczyszczeń.
  6. Wyjąć filtr i wypłukać go pod bieżącą wodą. Przed wyjęciem filtra należy podłożyć pod niego ręcznik lub pojemnik.
  7. Włóż wszystko z powrotem do urządzenia.
Przeczytaj także:  Sterylizacja butelek dla niemowląt: metody i wskazówki
Porady dotyczące czyszczenia pralki zawsze się przydają. Przedłużają one żywotność urządzenia, pozwalają uniknąć wynajmu technika i chronią ubrania – same zalety!
Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry