Jak czyścić stal nierdzewną: patelnie, urządzenia elektryczne i zmywarki do naczyń?

Jak czyścić stal nierdzewną: patelnie, urządzenia elektryczne i zmywarki do naczyń
5/5 - (1 vote)

Kuchnia nie jest kuchnią, jeśli nie ma w niej srebrnych powierzchni, przyborów i urządzeń, które lśnią, gdy wchodzimy do pomieszczenia. Stal nierdzewna jest obecna w portugalskich kuchniach, ponieważ jest materiałem trwałym, odpornym na rdzę i przewodzącym ciepło – można ją znaleźć w kuchenkach, naczyniach kuchennych i sztućcach.

Jednak powierzchnie ze stali nierdzewnej przyciągają również brud, który może osłabić ich odporność na plamy. Nie wiesz, jak czyścić kuchenkę ze stali nierdzewnej lub inne powierzchnie? Tutaj znajdziesz praktyczny przewodnik, który pomoże Ci utrzymać stal nierdzewną w Twojej kuchni w dobrym stanie, tak aby zawsze lśniła.

Chcesz wiedzieć, jak czyścić stal nierdzewną w naczyniach i sprzęcie kuchennym? Aby przywrócić połysk powierzchniom ze stali nierdzewnej w kuchni, wystarczy użyć sprayu zgodnie z formułą.

Jak czyścić patelnie ze stali nierdzewnej:

Naczynia kuchenne są wielkim sprzymierzeńcem domowych posiłków, dlatego zasługują na specjalne traktowanie i lśniące wykończenie, gdy nadchodzi czas, aby schować je z powrotem do szafki. Czyszczenie stali nierdzewnej na garnkach i patelniach jest proste – wystarczy użyć wilgotnej szmatki i zastosować środek do czyszczenia stali nierdzewnej. Należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie i przecierać w kierunku kryształków stali. Dobrze spłukać wodą i wypolerować czystą szmatką.

Jak prawidłowo czyścić inox? Zacznij od ochrony skóry, używając rękawic. Należy uważnie przeczytać etykietę produktu przeznaczonego do czyszczenia wybranej stali nierdzewnej, unikać stosowania silnych roztworów chemicznych, takich jak wybielacze, oraz gąbek ściernych, takich jak wełna stalowa, aby nie uszkodzić powierzchni ze stali nierdzewnej. Przed zastosowaniem należy również przetestować wszelkie produkty i środki czyszczące.

Przeczytaj także:  Jak zrobić ser halloumi na patelni?

Jak czyścić sztućce ze stali nierdzewnej

Mimo że stal nierdzewna jest trudniejsza do zabrudzenia, sztućce nadal nie są odporne na odciski palców całej rodziny. Najpierw umyj sztućce gorącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, aby usunąć wszelkie uporczywe resztki jedzenia. Następnie przetrzeć ściereczką nieścierną. Jeśli pozostawisz sztućce do wyschnięcia w ociekaczu, mogą na nich zostać ślady wody.

Do czyszczenia stali nierdzewnej można również używać roztworów naturalnych. Możesz wypolerować sztućce octem, używając miękkiej, wilgotnej szmatki, wykonując okrężne ruchy; możesz wykąpać je w wodzie gazowanej i natychmiast wysuszyć; możesz też lekko przetrzeć plamy suchą szmatką i sokiem z cytryny lub oliwą z oliwek.

Jak czyścić kuchenkę ze stali nierdzewnej i inne urządzenia elektryczne

Powierzchnia kuchenki, podobnie jak innych sprzętów kuchennych, często przyciąga tłuszcz i resztki jedzenia, dlatego ważne jest regularne czyszczenie urządzeń ze stali nierdzewnej, aby zawsze były lśniące i zachęcały do gotowania!

  1. Upewnij się, że urządzenie jest wyłączone i zimne (z wyjątkiem lodówki).
  2. Za pomocą miękkiej gąbki rozpyl specjalistyczny preparat, np. spray, który odtłuszcza i usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia na powierzchniach ze stali nierdzewnej.
  3. Dokładnie spłukać powierzchnię czystą wodą.
  4. Na koniec usuń połysk za pomocą czystej, suchej szmatki.

Jak czyścić zlewozmywak ze stali nierdzewnej

Zlew kuchenny jest łatwym celem dla białych plam z kamienia. Ślady te można szybko usunąć za pomocą dostępnego w handlu preparatu zapobiegającego osadzaniu się kamienia lub domowego roztworu białego octu i wody, nanoszonego za pomocą ściereczki z mikrofibry. Na koniec wystarczy spłukać i patrzeć, jak zlew lśni!

Adrian Miśkiewicz

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry