Jak rozciągnąć buty: kilka sztuczek

jak rozciągnąć buty
Rate this post

Ciasne, niewygodne buty? Nie ma gorszego uczucia niż to, że chcesz założyć nowe buty, ale bolą Cię stopy. Istnieje kilka sztuczek, które można wypróbować w domu, aby rozciągnąć buty i móc je ponownie założyć, ale w wygodny sposób, unikając pęcherzy lub zapomnienia o nich na dnie szafy.

W zależności od materiału, z którego są wykonane, wypróbuj nasze propozycje, jak sprawić, by nowe buty były rozciągliwe.

Spróbuj włożyć odrobinę płynu do zmiękczania tkanin  do wnętrza ciasnych skórzanych butów, aby zmiękczyć materiał i uczynić je wygodniejszymi.

Krok po kroku, jak przerabiać buty skórzane:

  1. Spróbuj podgrzać buty suszarką do włosów, na pełnej mocy, na odległość 10 lub 15 cm, co sprawi, że skóra stanie się bardziej elastyczna i sprężysta.
  2. Następnie należy złożyć i rozciągnąć buty przed ich założeniem.
  3. Załóż buty z grubymi skarpetami lub kilkoma parami cieńszych skarpet i chodź w nich przez jakiś czas.
  4. Powtórzyć ten proces kilka razy, gdy skóra buta ostygnie, aby zapewnić wygodę i lepsze dopasowanie do stopy.

Inną metodą poszerzenia butów skórzanych jest użycie kremu nawilżającego, płynu do płukania tkanin lub odżywki do włosów. Nałóż krem nawilżający na wewnętrzną stronę buta i wypełnij go gazetą lub natychmiast załóż. Krem zmiękczy skórę i pozwoli jej łatwiej się rozciągnąć. Pamiętaj: zawsze najpierw wykonaj próbę na małej, niewidocznej powierzchni, ponieważ istnieje możliwość poplamienia wnętrza buta tą metodą.

Jak rozciągnąć buty i trenerów w zamrażarce:

  1. Wypełnij połowę torebki z zamrażalnika wodą i zamknij ją szczelnie, upewniając się, że woda nie wycieknie.
  2. Umieść worek wewnątrz butów lub trenerów, nie zmuszając do tego, ponieważ woda rozszerzy się, gdy zastygnie.
  3. Włóż ją do zamrażarki na kilka godzin, aż woda całkowicie się zestali.
  4. Wyjmij ją z zamrażarki i poczekaj, aż woda nieco się rozmrozi, zanim wyjmiesz worek.
  5. W razie potrzeby powtórz proces, umieszczając nowy worek z wodą bezpośrednio po usunięciu poprzedniego, aby jeszcze bardziej poszerzyć otwór.
Przeczytaj także:  Jak usunąć kłaczki i włosy z ubrań?

Można również użyć tradycyjnego rozwiertaka z drewna lub tworzywa sztucznego albo wypełnić wnętrze butów lub trenerów różnymi przedmiotami, aby zmusić materiał do poszerzenia się.

Spróbuj wypełnić wnętrze pogniecioną gazetą lub piłeczkami golfowymi albo tenisowymi, w zależności od tego, jak sztywny jest materiał. Pozostawić na jakiś czas, a następnie ocenić wyniki.

Dzięki tym prostym sztuczkom nie musisz już wyrzucać pary butów lub trenerów, które tak bardzo lubisz, ale które zawsze powodowały ból stóp. Wypróbuj nasze wskazówki i włóż z powrotem swoje ulubione buty!

Zawsze staraj się nosić wygodne, dopasowane do siebie buty, co pozwoli uniknąć pęcherzy na stopach i innych problemów.

Adrian Miśkiewicz

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry