Jak usunąć gumę do żucia z ubrań i powstałe plamy?

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań i powstałe plamy?
Rate this post
Guma do żucia może być przyjemna w ustach, ale gdy przykleja się do ubrania, staje się problemem. Ponieważ noszenie gumy w drodze do domu nie jest przyjemnym uczuciem, niektórzy próbują ją wyrwać, gdy jest jeszcze miękka – nie należy tego robić, ponieważ oprócz tego, że jest to bardzo trudny proces, może on spowodować nieodwracalne uszkodzenie ubrania.
Kawałek gumy przyklejony do ubrania to niespodzianka, która może czekać na Ciebie na ławce w parku, na stole, a nawet na ubrankach małych dzieci. Jeśli jednak zastosujesz się do zalecanych tu metod, przekonasz się, jak łatwo możesz się go pozbyć.

Lepka konsystencja gumy do żucia sprawia, że jest ona największym wrogiem włókien tkanin, dlatego nie próbuj usuwać jej z ubrań, gdy są jeszcze miękkie, ponieważ możesz je uszkodzić. Najpierw zastosuj się do jednej z naszych wskazówek, a zobaczysz, jak łatwo jest usunąć gumę do żucia z ubrań.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań: kilka technik

  • Lód jest wrogiem gumy do żucia, ponieważ zamienia ją w twardą, zimną masę, którą bardzo łatwo usunąć. Zawiń kostkę lodu w folię i umieść ją na gumie do żucia lub, jeśli wolisz, możesz włożyć ubranie do torby i umieścić ją w zamrażarce na 1 godzinę. Jeśli tkanina jest delikatna, należy pozostawić ją na krótszy czas.
  • Alternatywnie: można spryskać to miejsce lakierem do włosów lub namoczyć ubranie w wiadrze z wodą i sokiem z cytryny lub gorącym octem.
  • Usunąć gumę: różne ubrania różna pielęgnacja. Pamiętaj o tym zawsze, ale zachowaj szczególną ostrożność w takich przypadkach, jak zdejmowanie gumy z ubrań. Jeśli zdecydowałeś się na użycie techniki lodowej, guma powinna łatwo odpaść, ale jeśli będzie stawiała opór, użyj pęsety lub łyżki. Nie należy używać ostrych narzędzi, aby nie uszkodzić włókien ubrań.
  • A teraz, jak usunąć plamę z ubrania? To proste – wystarczy nałożyć na uszkodzone miejsce preparat zapobiegający odtłuszczaniu lub zastosować niewielką ilość detergentu bezpośrednio przed praniem.
  • Pierz w normalny sposób w pralce, używając płynnego detergentu, takiego jak Skip Active Clean, który pomaga usuwać plamy i optymalizuje rezultaty.
Przeczytaj także:  8 sposobów na usuwanie nieprzyjemnych zapachów z butów
Dzięki tym wskazówkom przekonasz się, że pozbywanie się gumy z ubrań nigdy nie było prostsze! W końcu to proste zadanie, a dzięki temu artykułowi już nigdy nie będą w stanie zepsuć Ci dnia.

Adrian Miśkiewicz

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry