Jak usunąć plamy krwi z ubrań?

Rate this post
Plamy z krwi są jednymi z najtrudniejszych do usunięcia, ale nie oznacza to, że ubranie lub tkanina są gotowe do zniszczenia. Małe skaleczenie na palcu, upadek czy zakrwawiony nos to częste sytuacje – zwłaszcza w codziennym życiu maluchów, które prawie zawsze się brudzą.
Bez względu na to, czy są świeże, czy zaschnięte, ważne jest, aby znać różne sposoby usuwania plam z krwi z ubrań, a proces ten zawsze obejmuje obróbkę wstępną przed praniem w pralce z użyciem detergentu.

Przed usunięciem krwi z ubrań lub tkanin należy uważnie przeczytać metkę, a w celu uzyskania najlepszych rezultatów zawsze postępować zgodnie z instrukcją prania.

5 wskazówek, jak usunąć plamy krwi z ubrań:

  1. Należy działać jak najszybciej, ponieważ szybkość działania jest niezbędna do łatwiejszego i pełniejszego usunięcia plam, a także do uniknięcia długotrwałej obróbki wstępnej.
  2. Wypierz plamę mydłem po obu stronach ubrania, spłukując na przemian zimną wodą, a następnie upierz normalnie, używając płynnego detergentu, jeżeli wolisz, aby zapach dłużej utrzymywał się na wypranych ubraniach.
  3. Jeśli ubrania są kolorowe, rozpuść aspirynę w wodzie i namocz plamę przez kilka minut. Następnie wystarczy spłukać.
  4. Jeśli ubranie jest białe, jak najszybciej namocz plamę w zimnej wodzie, aby zapobiec wysychaniu plamy i utrudnić jej usunięcie. Unikaj namaczania całego ubrania, chyba że masz kilka plam.
  5. Jeśli plama jest sucha, możesz zastosować domowe sposoby, które również uczą, jak usunąć krew z ubrania. Możesz spróbować natrzeć plamę połówką cytryny, a po kilku minutach wytrzeć ją wilgotną ściereczką; możesz też spróbować pomalować ją lakierem do włosów, pozostawić na minutę, a następnie wytrzeć ściereczką.
Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, pamiętając, że usuwanie krwi z delikatnych ubrań wymaga innej obróbki wstępnej niż w przypadku ubrań trudnych.

Wiedza o tym, jak usunąć plamy krwi z ubrań, jest równie ważna jak wiedza o tym, czego nie robić, aby ich nie pogorszyć. Należy je trzymać z dala od gorącej wody i ciepła żelazka, aby zapobiec dalszemu zagnieżdżaniu się we włóknach tkaniny.

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry