Jak usunąć zapach papierosów z ubrań i domu?

Jak usunąć zapach papierosów z ubrań i domu?
Rate this post

Ważne wskazówki

  • Jeśli palisz w domu, wyjdź na balkon lub otwórz okna.
  • Należy regularnie opróżniać i myć popielniczki.
  • Jeśli zasłony i pokrowce na sofy można prać w pralce, wybierz zapachowy detergent, taki jak Surf. Zawsze należy sprawdzić zalecenia na etykiecie.

Osoby, które często przebywają w zadymionych pomieszczeniach, wiedzą, że zapach papierosów roznosi się po wszystkich pokojach, a co gorsza, przedostaje się na ubrania. Jak wiadomo, najlepiej jest unikać palenia w zamkniętych pomieszczeniach.

Ponieważ pozbycie się zapachu papierosów z ubrań i domu może w niektórych przypadkach wydawać się trudniejsze niż rzucenie palenia, skorzystaj z poniższych wskazówek, aby wyeliminować zapach papierosów i odnowić środowisko wolne od dymu.

Zanim użyjesz produktu usuwającego zapach papierosów, warto umieścić pojemniki z sodą oczyszczoną lub białym octem w strategicznych miejscach w domu. Wystarczy kilka godzin, aby te domowe produkty wchłonęły nieprzyjemne zapachy.

Jak usunąć zapachy papierosów i dymu w domu?

  1. Otwórz okna i pozwól na cyrkulację powietrza – im więcej okien, tym lepiej. Podczas kolejnych kroków należy trzymać je otwarte, aby całkowicie pozbyć się zapachu tytoniu.
  2. Sprawdź, czy nie ma zapomnianych popielniczek. Opróżnij go i umyj z użyciem detergentu.
  3. Rozstaw w domu małe buteleczki z białym octem lub sodą oczyszczoną – prosta wskazówka, która przynosi imponujące efekty. Pozostaw je na godzinę lub dwie i stosuj tę technikę zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.
  4. Wykładziny i dywany łatwo wchłaniają zapachy. Aby usunąć zapach papierosów, rozsyp sodę oczyszczoną, odczekaj kilka minut i odkurz. Przetestuj ten roztwór na małej powierzchni dywanu.
  5. Na zakończenie zastosuj specjalny preparat usuwający zapach papierosów lub świecę zapachową.
Przeczytaj także:  Sprzątanie łazienki: praktyczny przewodnik

Jak usunąć zapach papierosów z ubrań

Ubrania i tekstylia w domu doskonale radzą sobie z pochłanianiem zapachów. Aby Twoja garderoba i inne przedmioty były wolne od zapachu tytoniu, najlepiej zastosować się do naszych wskazówek.

Po pierwsze: należy od razu wyprać przedmioty, które były narażone na działanie dymu.

Odzież

Co usuwa zapach dymu papierosowego? Tak, dobrze zrozumiałeś: ubrania należy prać w pralce. Do usuwania zapachu papierosów z ubrań lubimy długotrwały, świeży zapach płynu do płukania. Nie zostawiaj rzeczy w koszu na pranie zbyt długo, ponieważ spowoduje to dalsze przenikanie dymu do włókien tkaniny. To samo dotyczy tekstyliów w domu, od zasłon po obicia tapicerskie i obrusy.

Sofy z tkanin

Jeśli sofa ma zdejmowany pokrowiec, może być możliwe pranie go w pralce – sprawdź zalecenia na etykiecie. Jeśli nie, spryskaj tapicerkę komercyjnym odświeżaczem powietrza i pozostaw do wyschnięcia. Nie przesadzaj – kanapa nie powinna być wilgotna ani mokra! Aby usunąć z kanapy zapachy papierosów, można zastosować sztuczkę z sodą oczyszczoną – pozostaw ją na noc, aby wchłonęła zapachy.

Sofy skórzane

Przetrzeć szmatką nasączoną rozcieńczonym roztworem wody i białego octu i pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Pamiętaj, aby najpierw przeprowadzić próbę w ukrytym miejscu kanapy.

Tkaninowe zasłony i rolety

Jeśli zasłony można prać w pralce, jest to najlepszy sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów. Wybierz cykl zalecany na etykiecie. Jeśli nie, spróbuj użyć odświeżacza powietrza lub innego produktu do pozbycia się zapachu papierosów.

Pozostawienie powietrza w obiegu, używanie od czasu do czasu świeczki zapachowej i unikanie palenia w domu to podstawowe zasady usuwania zapachu papierosów z otoczenia. Oprócz tego, że jest to korzystne dla zdrowia, pomaga również chronić dom, zapobiegając powstawaniu żółtych plam na ścianach i sufitach, spowodowanych przez dym papierosowy.

Adrian Miśkiewicz

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry