Jak w pięciu krokach usunąć plamy z ubrań po sosie pomidorowym?

Jak w pięciu krokach usunąć plamy z ubrań po sosie pomidorowym?
Rate this post
Bez względu na to, czy zapomniałeś fartucha podczas gotowania i połowa gulaszu wylądowała na twoim swetrze, czy też dzieci sprawiły, że na stole kuchennym pojawił się deszcz klopsików, plama z sosu pomidorowego to przewidywalny, ale możliwy do usunięcia efekt.
Nigdy nie znajdziemy instrukcji, jak usunąć plamę z sosu pomidorowego ze zwykłych ubrań, a tym bardziej z białych lub delikatnych, gdy stosujemy się do przepisu na najlepszy sos na świecie. A ponieważ ubrania często jedzą tyle, co usta, ważne jest, aby mieć pod ręką ten artykuł z przepisem na plamy z sosu pomidorowego.

Ponieważ usuwanie trudnych plam jest zadaniem wymagającym wytrwałości, należy zachować szczególną ostrożność. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na domowy sposób, czy na komercyjny odplamiacz, pamiętaj, aby najpierw przetestować go na małym, ukrytym fragmencie tkaniny, zgodnie z instrukcją prania podaną na metce.

Wykonaj krok po kroku usuwanie plam z sosu pomidorowego:

  1. Usuń ostrożnie nadmiar sosu za pomocą łyżki.
  2. Umieść pod bieżącą zimną wodą, a plamę odwróć do środka, aby wyczyścić jak najwięcej.
  3. Używając czystej, wilgotnej szmatki, nałóż dobry płynny odplamiacz, taki jak Skip Active Clean, i przetrzyj okrężnymi ruchami.
  4. Jeśli plama nie ustępuje, namocz przedmiot w białym occie lub ciepłym mleku przez co najmniej 30 minut.
  5. Pierz jak zwykle, używając produktu o silnej formule przeciw uporczywym plamom, takiego jak Skip Active Spring Fresh, który pozostawia świeży zapach po praniu.

Jak usunąć plamy z sosu pomidorowego z ubrań za pomocą domowych sposobów:

  • Rozcieńczyć biały ocet w wodzie i nanieść na plamę za pomocą wacika, a następnie spłukać.
  • Rozpuść mąkę kukurydzianą w letniej wodzie i nałóż mieszankę na plamę, pozostawiając ją do wyschnięcia, a następnie wyczyść szczotką.
  • Zwilż czystą gąbkę sokiem z cytryny i wyciskaj plamę, aż zniknie z tkaniny.
Przeczytaj także:  Jak rozciągnąć buty: kilka sztuczek
Mówi się, że im bielsze i delikatniejsze ubrania, tym większe prawdopodobieństwo powstania plam z sosu pomidorowego. Jeśli tak jest, nie rozpaczaj – możesz namoczyć białe lub jasne ubrania w wodzie przez maksymalnie godzinę z dodatkiem proszku zapobiegającego plamom, takiego jak Skip Active Clean. A jeśli tkanina jest delikatna, wystarczy wypłukać plamę w ciepłej wodzie i wyprać ubranie we wskazanym cyklu. Do prania wełny i jedwabiu wybierz odpowiedni proszek.

Sos pomidorowy może być plamą trudną do usunięcia, ale można ją całkowicie usunąć, zwłaszcza jeśli zna się najważniejszy krok w pozbywaniu się trudnych plam: należy działać jak najszybciej, aby zapobiec przedostaniu się plamy do włókien.

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry