Jak wyprać bluzę?

jak wyprac bluze
Rate this post

Dlaczego należy prać bluzę z kapturem?

Niektórzy ludzie czują, że muszą prać ubrania częściej niż inni. Jeśli nie masz pewności, jak często należy prać ubrania, istnieje kilka wskazówek:

  • W przypadku większości tkanin zaleca się pranie co 3-6 miesięcy.

  • W przypadku odzieży ręcznej i jedwabnej zaleca się, aby odzież należy prać ręcznie. – W przypadku odzieży wełnianej zaleca się pranie odzieży w pralce. Niektórzy ludzie czują, że muszą prać ubrania częściej niż inni. Jeśli nie masz pewności, jak często prać ubrania, istnieje kilka wskazówek

  • W przypadku większości tkanin zaleca się pranie co 3-6 miesięcy.

  • Do odzieży ręcznej i jedwabnej, zaleca się pranie odzieży ręcznie.

  • W przypadku odzieży wełnianej zaleca się pranie odzieży w pralce.

Jak prać bluzę z kapturem w pralce?

Bluzy z kapturem można prać w pralce na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest użycie worka na pranie. W ten sposób możesz łatwo uniknąć plątania się bluzy z innymi ubraniami w pralce. Drugim sposobem jest użycie torby na odzież, która jest specjalnie zaprojektowana do tego celu. Bluzę można prać w zimnej wodzie w delikatnym cyklu. Używaj detergentu do prania przeznaczonego specjalnie do odzieży i nie używaj żadnych wybielaczy ani zmiękczaczy do tkanin. Na koniec należy wysuszyć bluzę na powietrzu. Możesz wyjąć go z torby na ubrania, aby zaczerpnąć powietrza.

Jak prać bluzę ręcznie?

Nie zawsze można skorzystać z pralki. Na przykład podczas podróży lub gdy maszyna jest zepsuta. W takim przypadku konieczne jest pranie ręczne. Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiedni detergent do rodzaju pranej tkaniny. Detergenty do tkanin bawełnianych, wełnianych i syntetycznych są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Przeczytaj także:  Wskazówki dotyczące prania kołder, poduszek i pościeli

Następnie napełnij dużą miskę gorącą wodą i dodaj detergent zgodnie z instrukcją na etykiecie. Włóż brudne ubrania do wody i zacznij je pocierać rękami, aż będą czyste. Opłucz je dokładnie pod bieżącą wodą, aż wszystkie ślady mydła zostaną z nich usunięte, a następnie włóż je do drugiej miski wypełnionej zimną wodą do spłukania. . Zacznij pocierać ubrania czystymi rękami, aż całkowicie wyschną. Czasami do usunięcia wody można użyć odkurzacza, ale nie zawsze jest to możliwe. W takim przypadku ubrania należy wykręcać ręcznie. Podczas codziennego prania ubrań należy wsypać detergent do dużej miski i namoczyć pranie w wodzie na czas.

Adrian Miśkiewicz

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry