Najlepsze środki czystości dla Twojego domu

Dom
Rate this post
Jeśli chodzi o produkty ułatwiające sprzątanie w domu, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Wybierz tylko te, które są naprawdę potrzebne do sprzątania każdego pomieszczenia, tak skutecznie, jak to tylko możliwe. Czasami ten sam produkt może być stosowany w kilku miejscach, podczas gdy inne są przeznaczone do konkretnych funkcji lub pomieszczeń.
Dowiedz się tutaj, jakie są najlepsze produkty do sprzątania domu, które pomogą utrzymać go w czystości i porządku. Przed rozpoczęciem czyszczenia pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie każdego produktu i najpierw przetestować go na małej, ukrytej powierzchni. Należy otworzyć okna, aby zapewnić wentylację, i nie zapomnieć o założeniu rękawic, aby chronić ręce.

Każdy dom jest inny, dlatego radzimy dobrze poznać swoje otoczenie. W ten sposób łatwiej jest wybrać odpowiednie środki czystości do domu.

Środki czystości: łazienka

 • Środek do czyszczenia muszli klozetowej
Dobry środek dezynfekujący robi wielką różnicę w higienie łazienki. Środki dezynfekujące, pomagają całkowicie zabić zarazki, zwłaszcza na muszli klozetowej – miejscu, w którym gromadzi się najwięcej bakterii. Nałożyć środek dezynfekujący, czyszcząc wnętrze muszli klozetowej szczotką do toalety. Pozostawić na kilka minut, aby zadziałał, a następnie spłukać.
 • Anti-calc
Ponieważ łazienka jest ciepłym i wilgotnym środowiskiem, między płytkami często może rozwijać się pleśń i kamień. Do czyszczenia płytek i innych powierzchni należy użyć produktu przeznaczonego do tego celu, przetrzeć gąbką, a następnie spłukać.

Niektóre pomieszczenia w domu wymagają zastosowania środków higienicznych i czyszczących, ponieważ oprócz sprzątania należy je również dezynfekować. Jeśli chcesz wyczyścić łazienkę, zamiast stosować domowe sposoby, które mogą nie być tak skuteczne, wybierz środek dezynfekujący, który eliminuje bakterie, usuwając jednocześnie brud.

Środki czystości: kuchnia

 • Detergent
Aby wyczyścić blat, urządzenia i szafki, należy rozpuścić w wodzie porcję neutralnego detergentu i przetrzeć powierzchnie kuchenne ściereczką lub gąbką.
 • Odtłuszczacz
Przeczytaj także:  Jak zorganizować pokój dziecięcy?
Produkty odtłuszczające są szybkim rozwiązaniem w walce z tłuszczem. Nanieść środek odtłuszczający na kuchenkę, piekarnik i okap i pozostawić na kilka minut. Usunąć za pomocą wilgotnej szmatki, a następnie wysuszyć.

Produkty dla domu: uniwersalne środki czyszczące

Istnieją pewne środki czyszczące, które można stosować w różnych miejscach w domu.
 • Uniwersalna strona
Produkty wielozadaniowe, doskonale nadają się do usuwania tłuszczu i odkażania różnych powierzchni. Można je stosować na zlewach, blatach, naczyniach szklanych, półkach i urządzeniach.
 • Środek dezynfekujący
Środki dezynfekujące są niezbędne do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni ceramicznych lub porcelanowych – takich jak podłogi w kuchni lub łazience.
 • Rękawice gumowe
Wybierz rękawice w odpowiednim rozmiarze dla swoich dłoni. Zalecamy posiadanie jednej pary do czyszczenia łazienki i drugiej do czyszczenia reszty domu. Pamiętaj też, aby zawsze myć rękawice po użyciu.
 • Wiadra
W domu należy mieć co najmniej dwa 5-litrowe wiadra wody.
 • Ściereczki do podłóg
Znajdź sposób na zróżnicowanie ścierek do podłogi, tak aby każda z nich była używana w innym pomieszczeniu. W ten sposób unikniesz używania tej samej ściereczki do mycia np. podłogi w kuchni i w łazience.
 • Gąbki
Nie mieszaj gąbek do czyszczenia. Oddziel gąbkę używaną do mycia zlewu od gąbki używanej do mycia umywalki.
 • Cytryna, soda oczyszczona i biały ocet
Te domowe sposoby służą jako środki czyszczące. Mogą pomóc na przykład w usunięciu kamienia z płytek lub wyczyszczeniu zlewu. Sok z cytryny lub biały ocet rozpuszczone w gorącej wodzie pomogą odtłuścić kuchnię, a pasta z sody oczyszczonej pomoże wyczyścić piekarnik – wystarczy ją nałożyć i pozostawić na kilka godzin, a następnie przetrzeć ściereczką.
Ta lista produktów do sprzątania domu jest niezbędna, by Twój dom był lśniący, a Twoja rodzina szczęśliwa! Zawsze miej je pod ręką w szafce, aby niczego nie pominąć, gdy nadejdzie czas sprzątania domu.
Kategoria: Dom
Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry