Przewodnik, jak usunąć sierść zwierząt domowych z mebli i ubrań w domu

Przewodnik, jak usunąć sierść zwierząt domowych z mebli i ubrań w domu
Dom
Rate this post

Pieszczoty brzuszka zwierzęcia są wspaniałym uczuciem i zwiększają produkcję oksytocyny – hormonu miłości, który ma bardzo korzystny wpływ na jego samopoczucie. Jednak sierść Twojego zwierzęcia roznosi się wszędzie. Oczywiście właściciel zwierzęcia musi pogodzić się z tym, że nigdy nie będzie w stanie pozbyć się wszystkich włosów z domu. Jeśli jednak zastosujesz się do poniższego przewodnika, może łatwiej będzie Ci rozwiązać odwieczny problem, jakim jest usuwanie sierści zwierząt domowych z ubrań i mebli w domu.

Jeśli u Twojego zwierzęcia występuje nadmierne wypadanie sierści, zalecamy zwrócenie się o pomoc do lekarza weterynarii w celu ustalenia, czy zwierzę potrzebuje suplementu witaminowo-mineralnego.

1) Wewnątrz domu

– Wyremontować dom

Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem zwierząt, rozważ remont swojego domu i zainwestowanie w powierzchnie, które odpychają sierść zwierząt, ponieważ ułatwi to życie wszystkim mieszkańcom.

– Odkurzanie lub zamiatanie

Do usuwania sierści zwierząt na twardych podłogach lub dywanach można użyć odkurzacza, ale można też wybrać specjalistyczną i bardziej skuteczną miotłę, zwłaszcza do nierównych powierzchni, takich jak płytki, ponieważ będzie ona zbierać sierść, brud i kurz. Pomagają one również w usuwaniu zanieczyszczeń z narożników, listew przypodłogowych i okien.

– Czyste powierzchnie

Usuń sierść zwierząt domowych z tapicerki, listew przypodłogowych i mebli w domu za pomocą mokrych gumowych rękawiczek, przesuwając dłonią po powierzchni, aby przyciągnąć niechciane włosy. Do czyszczenia podłóg należy stosować środki dezynfekujące odpowiednie do domów ze zwierzętami, który głęboko czyści podłogi laminowane, winylowe, linoleum, ceramiczne oraz zmywalne lub lakierowane podłogi drewniane.

2) Na meblach

Bardzo popularne aksamitne sofy świetnie nadają się do przyciągania włosów i sierści. Jeśli posiadasz takie urządzenie, równie dobrze możesz je teraz zastąpić materiałami bawełnianymi lub skórzanymi. Bądź uprzejmy i podaruj go przyjacielowi lub organizacji charytatywnej, chyba że nie masz nic przeciwko zainwestowaniu w specjalny odkurzacz akumulatorowy, który wyssie nici z każdego zakamarka. Dodatkowo zabezpiecz sofę i inne meble, na których najczęściej przebywa Twój pupil, bawełnianym kocem, który należy prać raz w tygodniu.

Przeczytaj także:  Jak czyścić grill?

3) W ubraniach

Unikaj tkanin, które przyciągają więcej sierści zwierząt. Na przykład: aksamit, luźne dzianiny i materiały syntetyczne są błonami dziewiczymi dla sierści zwierząt. Zaleca się stosowanie włókien naturalnych, takich jak bawełna i wełna. Wybieraj materiały takie jak skóra, satyna lub inne błyszczące materiały, ponieważ futro będzie się ślizgać. Do usuwania sierści zwierząt zazwyczaj najlepiej nadaje się wałek. Jeśli nie masz takiej taśmy (lub nie możesz jej znaleźć), użyj mocnej taśmy wokół dłoni, stroną klejącą na zewnątrz, a również uzyskasz doskonałe rezultaty.

4) W pralce

Przed włożeniem rzeczy pokrytych zwierzęciem do pralki należy je wysuszyć w suszarce bębnowej lub suszyć w suszarce bębnowej przez kilka minut. Nie zapomnij użyć odpowiedniego detergentu dla domowników ze zwierzętami. Pamiętaj, aby natychmiast wyczyścić filtr, aby usunąć sierść zwierząt domowych. Jeśli w bębnie pralki nadal znajdują się włosy zwierząt, uruchom cykl czyszczenia, aby usunąć je z pralki i nie przedostały się do następnego prania. Piorąc ubrania w pralce, nie napełniaj jej zbytnio, ponieważ ubrania potrzebują przestrzeni, aby poruszać się w wodzie, a włosy i sierść mogą być łatwiej zrzucane i spłukiwane w odpływie. Przeczytaj więcej o czyszczeniu pralki i ogólnej pielęgnacji.

5) Na swoim zwierzaku

Zdrowe zwierzęta domowe zrzucają sierść o każdej porze roku, ale regularne kąpiele i używanie szczotki dla psów oraz częste odkurzanie bardzo pomagają w utrzymaniu sierści w ryzach. Raz w tygodniu myj także posłania, zabawki, naczynia z wodą i karmę dla zwierząt.

Kategoria: Dom
Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry