Wskazówki dotyczące prania kołder, poduszek i pościeli

Wskazówki dotyczące prania kołder, poduszek i pościeli
Rate this post
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak prać kołdrę lub poduszkę w domu, przeczytaj, jakie kroki i zasady należy podjąć, aby uniknąć ich zniszczenia lub skurczenia. Mamy też wskazówki dla tych, którzy muszą wiedzieć, jak prać koce i inną pościel. Pierwsza zasada jest już znana: przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z etykietą.

Jeśli zdecydujesz się prać poduszki lub kołdry w domu, bardzo ważne jest, abyś zapoznał się z materiałem, który zamierzasz poddać praniu, oraz z zaleceniami dotyczącymi prania. Wiedza o tym, jak prać kołdry, prześcieradła i pościel syntetyczną, a także jak prać poduszki z pierza, to pytania, na które można znaleźć różne odpowiedzi (i sposoby pielęgnacji). Najlepiej najpierw zapoznać się z etykietą i używać łagodnych detergentów.

Pranie poduszek i kołder z pierza

Kołdra, kołdra lub kołdra – istnieje kilka nazw tej pikowanej poszwy, która sprawia, że sen jest bardziej komfortowy. Podobnie, wiedza o tym, jak prać kołdrę, również ma wiele zalet. Podobnie jak w przypadku prania poduszek, które bardzo łatwo ulegają deformacji podczas niewłaściwego prania lub wirowania.
 • Sprawdź etykietę na poduszkach i kołdrze, czy mają wypełnienie z pierza – jeśli jest na niej napisane, że można je prać tylko na sucho, nie ryzykuj i oddaj je do pralni.
 • Jeśli kołdrę można prać w pralce, upewnij się, że używasz detergentu, który skutecznie usuwa plamy i jest delikatny dla skóry.
 • Aby wyprać poduszki z pierza, należy prać je parami w niewielkiej ilości łagodnego detergentu na programie do tkanin delikatnych.
 • Normalny cykl z wirowaniem może uszkodzić wewnętrzną strukturę poduszek lub kołdry. Najlepiej jest wybrać krótki cykl prania lub ręcznie wyżymać ubrania przed ich rozwieszeniem. Ważne jest, aby po wypraniu poduszek i kołder pozostawić je do całkowitego wyschnięcia, aby uniknąć pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Wystawienie na słońce w celu zakończenia suszenia może zapobiec powstawaniu wilgotnych zapachów.
Przeczytaj także:  Jak usunąć plamy z błota i trawy z ubrań

Jak prać koce i kołdry

  • Materiały takie jak wełna należy prać ręcznie lub na delikatnym programie z dodatkiem łagodnego detergentu.
  • Koce wykonane z włókien syntetycznych również zazwyczaj wymagają delikatnego cyklu prania.
  • Podczas prania kocyków dla małych dzieci należy wybierać środki piorące i zmiękczające odpowiednie dla bardziej wrażliwej skóry

Jak prać prześcieradła

 • Rozdziel tkaniny według rodzaju i koloru.
 • Jeśli pościel jest wykonana z materiałów syntetycznych, należy użyć odpowiedniego programu – zazwyczaj jest to cykl prania w średniej temperaturze.
 • Aby dowiedzieć się, jak prać pościel z naturalnego lnu, należy najpierw przeczytać etykietę pielęgnacyjną – zazwyczaj nie należy jej prać w wysokich temperaturach ani odwirowywać.
 • Prześcieradła flanelowe można zazwyczaj prać w wyższych temperaturach, ale na delikatnym programie wirowania.
 • Z drugiej strony tkaniny syntetyczne mogą pracować z normalną prędkością wirowania.
 • Spróbuj suszyć prześcieradła w sposób naturalny – na zewnątrz lub na sznurze w pomieszczeniu.
 • Przed praniem poduszek i kołder należy sprawdzić etykiety. Sprawdź rodzaj wypełnienia: włókna syntetyczne, pierze lub inne materiały.
 • Pranie poduszek to czynność, którą często można wykonać w domu. Rozmieść dobrze przestrzeń w pralce i nie przeciążaj bębna.
 • Zanim się zorientujesz, pranie kołder w domu zależy od wielkości pralki. Sprawdź, czy pasuje i czy jest miejsce na cyrkulację powietrza w bębnie podczas prania. W przeciwnym razie kołdra nie będzie się dobrze prać i może wyjść z pralki z resztkami detergentu, które się do niej przyczepiły. W takim przypadku najlepiej oddać ją do pralni chemicznej.

Adrian Miśkiewicz

Posty utworzone 453

Najnowsze posty

Zacznij wpisywać swoje hasło powyżej i naciśnij enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Powrót do góry